Zyrtare: FIFA zgjedh formacionin më të mirë të vitit, dominohet nga futbollistët e Realit...

Ka filluar ndarja e çmimeve nga FIFA në ceremoninë e ndarjes së tyre që po mbahet në Londër. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve parashihen...

Shqiptari që luan në La Liga, më shumë gola se Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është një prej golashënuesve më të mëdhenj të futbollit. Ylli i Real Madridit gjithnjë ka qenë efikas para golit duke regjistruar statistika...

ZYRTARE: Sion shkarkon Paolo Tramezzanin

Paolo Tramezzani nuk është më trajner i Sionit. Lajmi është konfirmuar nga skuadra zvicerane e cila njofton se për shkak të rezultateve të dobëta ka...

Kush do të shpallet sonte lojtari më i mirë në botë?

Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar FIFA e zgjedhë sonte lojtarin e vitit. Sonte do të shpallet lojtari më i mirë për vitin 2017. Futbollistin më të...

Berisha asistoi për barazimin e Salzburgut

Skuadra e Salzburgut u kthye me një pikë në përballje me Admira-n, ku barazuan me rezultat 1:1, në ndeshjen e javës së 12-të të...

Granit Xhakës po i ndodh më e keqja tek Arsenali

Granit Xhaka ka qenë shënjestër e kritikëve qysh pas disfatës në Premierë Ligë ndaj Watfordit. Arsenali pësoi 2 me 1 në ndeshjen e fundit në...

FOTO/ Zbulohen tre finalistët e ‘Djalit të artë’. Ja emrat

Golden Boy’ ka tre finalistët e tij. Gazeta italiane ‘Tuttosport’ ka bërë të ditur se Kylian Mbappe, Gabriel Jesus dhe Ousmane Dembele janë treshja e...

Ibra kthehet para vitit 2018

Këmbëngulja e Zlatan Ibrahimoviç për të qëndruar dhe për ti provuar tifozëve se duhet ende të lërë shenjë me fanelën e Manchester United, ka...

Gjilani vazhdon pa humbje, ndanë pikët me Vllazninë

Ndeshja nisi me një rast të mirë për skuadrën vendase të Vllaznisë, kur Salihu goditi mirë por jo saktë. Në minutën e 23-të, Armend Thaqi...

Lajmet e fundit

Kampioni shqiptar nga Amerika Enea Lapa fletë për karrierën e tij në rubrikën“ Bardh...

SYRI.TV: Përshëndetje z. Lapa , mirë se na erdhe në rubrikën " Bardh e Zi"  të portalit Syri. Tv nga Zvicra.  Uroj...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe...

Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova jetoi një jetë të shkurtër, por plot nder dhe lavdi. Sot bëhen 15 vjet të shkuarjës në...

Arbnore Hasani, kandidate për Deputete nga radhët e AAK nga Diaspora

Intensifikimi i kryetarit të AAK z. Ramush Haradinaj ishte ide e mëhershme në të mirën e vendit që diaspora duhet të jetë...