Emocionuese: Federer nuk i përmbahet lotëve, pensionohet shoku i tij (Video/Foto)

Karriera individuale e mikut të rinisë së Roger Federer, Marco Chiudinelli i dha fund karrierës së tij në sportin e tenisit, shkruan IndeksOnline. Legjenda zvicerane,...

Reagimi i Messit kur Ronaldo fitoi çmimin ‘Lojtari i Vitit’ (FOTO)

Në një ceremoni të jashtëzakonshme të organizuar në Londër, Ronaldo ka mposhtur Neymarin dhe Lionel Messin. Ky i fundit e mori me sportivitet triumfin e...

Cristiano Ronaldo e ka fituar çmimin e FIFA-s ‘Lojtari i Vitit’.

Cristiano Ronaldo e ka fituar çmimin e FIFA-s ‘Lojtari i Vitit’. Portugezit të Real Madridit, i ka takuar sërish çmimi i FIFA-s për ‘Lojtarin e...

Zyrtare: FIFA zgjedh formacionin më të mirë të vitit, dominohet nga futbollistët e Realit...

Ka filluar ndarja e çmimeve nga FIFA në ceremoninë e ndarjes së tyre që po mbahet në Londër. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve parashihen...

Shqiptari që luan në La Liga, më shumë gola se Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është një prej golashënuesve më të mëdhenj të futbollit. Ylli i Real Madridit gjithnjë ka qenë efikas para golit duke regjistruar statistika...

ZYRTARE: Sion shkarkon Paolo Tramezzanin

Paolo Tramezzani nuk është më trajner i Sionit. Lajmi është konfirmuar nga skuadra zvicerane e cila njofton se për shkak të rezultateve të dobëta ka...

Kush do të shpallet sonte lojtari më i mirë në botë?

Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar FIFA e zgjedhë sonte lojtarin e vitit. Sonte do të shpallet lojtari më i mirë për vitin 2017. Futbollistin më të...

Berisha asistoi për barazimin e Salzburgut

Skuadra e Salzburgut u kthye me një pikë në përballje me Admira-n, ku barazuan me rezultat 1:1, në ndeshjen e javës së 12-të të...

Granit Xhakës po i ndodh më e keqja tek Arsenali

Granit Xhaka ka qenë shënjestër e kritikëve qysh pas disfatës në Premierë Ligë ndaj Watfordit. Arsenali pësoi 2 me 1 në ndeshjen e fundit në...

FOTO/ Zbulohen tre finalistët e ‘Djalit të artë’. Ja emrat

Golden Boy’ ka tre finalistët e tij. Gazeta italiane ‘Tuttosport’ ka bërë të ditur se Kylian Mbappe, Gabriel Jesus dhe Ousmane Dembele janë treshja e...

Lajmet e fundit

Gazeta zvicerane: Kjo ndodh vetëm në Kosovë, bëhet qeveria pa zgjedhje?!

Gjenevë, 29 maj -Gjykata Kushtetuese e Kosovës të enjten konfirmoi një dekret presidencial që pritet të rritë tensionet në vend. Derisa mediat...

Interesat e qytetarëve dhe demagogët!

Qëllimi i demagogjisë Albiniste është që të krijojë një lidhje, në mendjet e qytetarëve, midis vështirësive që përjeton vendi dhe qeverisë...

Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s’ka stërkopil...

E sheh djalosh? Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s'ka stërkopil që ma...