Me plasi zemra çfarë pash në Kosovë!

Debate Përfundoi sezoni vjeshtor në Superligën e Kosovës, që asgjë s’ka të bëj me Super! E di se ju djeg atyre që nuk meritojnë me...

Donnarumma afër largimit nga Milani, fillon bisedimet me klubin e madh

Gianluigi Donnarumma ka zhvilluar kontaktet e para në lidhje me transferim te skuadra nga Parc des Princes. Gianluigi Donnarumma është pranë largimit nga Milan. Portieri italian...

Vogëlushi lë pa tekst Neymarin me pyetjen shumë interesante

Ai e pyeti se pse u transferua në France te PSG. Neymar është befasuar nga një vogëlush. Pas ndeshjes Angli-Brazil, ai u zu ngushtë nga një...

Coutinho afër transferimit në Barcelonë për 150 milionë euro, nuk pendohet Interi

Pavarësisht se Philippe Coutinho është afër transferimit nga Liverpooli te Barcelona për 150 milionë euro, ish drejtori sportiv i Interit, Marco Branca, thotë se...

Takim sekret, Neymar dëshiron rikthimin në Spanjë

Barcelona po përgatitet për një rikthim të bujshëm. Bëhet fjalë për brazilianin Neymar që duket se është penduar për largimin e tij nga Spanja drejt...

Andrea Pirlo në bisedime me Juventusin për t’u bërë trajner

Ish-mesfushori Andrea Pirlo duket se ka vendosur të nisë aventurën si trajner. Në fakt Pirlo e ka marrë tashmë licencën dhe është gati të hyjë...

Lionel Messi: Dua të përmirësoj veten

Lionel Messi thotë se nuk ka interes të konsiderohet “më i miri në histori”, teksa nuk ka asnjë motivim të marrë nga beteja personale...

Mirabelli: Nga Milani nuk largohet asnjë emër i madh

Massimiliano Mirabelli ka folur për situatën e Milanit dhe mundësinë e largimit të ndonjë futbollit gjatë afatit të janarit. Drejtori sportiv i Milanit, Mirabelli qetëson...

Cilësohet ‘Ronaldo i ri’, Real Madridi dhe Barcelona ‘derbi’ për talentin portugez

Talenti i Benficës, Joao Felix, po shkëlqen këtë sezon dhe paraqitjet e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re nga skuadrat e mëdha. Bëhet...

Publikohen koeficentët për fitimin e Serie A, e pabesueshme sa e ka kuotën Juve

Kompanite e huaja të basteve kanë publikuar koeficentet për triumfuesin e mundshëm të Serie A, për sezonin 2018/19. Juventus është pretendenti kryesor me 1.45, praktikisht...

Lajmet e fundit

Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Sporti Shqiptar në Zvicër, emisioni i 16-të Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Cyrih

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj...

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur...

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...