Ky është 11 vjeçari kosovar që në një turne mposhti Serbinë, Greqinë e Rusinë...

Është vetëm 11 vjeçar, por Eni Latifi ka filluar të rendisë medaljet e arta nga sporti i karatesë në Gjermani. Djaloshi nga Gjilani, në katër...

Bayern Munich uron në shqip tifozët shqiptarë: Faleminderit [Foto]

Me rastin e fundit të vitit, për tifozët shqiptarë të Bayern Munich-ut, ka ardhur një urim special, nga vetë klubi gjerman. Në faqen zyrtare në...

Bokseri Preshevar Edmond Xhelili flet nga Las Vegasi i Amerikës për portalin Syri.tv

Syri.tv: Të lutem na jep një biografi të shkurtër për portalin Syri.tv.Kush është Edmondi ? Edmond Xhelili : Unë...

Eros Grezda drejt Serie A

Mediat kroate e japin të ardhmen e Eros Grezdës drejt kampionatit italian. Mesfushori me tipare sulmuese i kombëtares shqiptare, Grezda, falë paraqitjeve pozitive që ka...

Shqiptarët e Zvicrës me makina mahnitëse (FOTO)

Futbollistët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, i janë bashkuar kampit stërvitor të kombëtares së Zvicrës. Zvicderanët synojnë që të jenë sa më të gatshëm...

Bëhet ‘nami’..! Kësaj skuadre do t’i takojë Ronaldo

Cristiano Ronaldo e ka bërë të qartë se e ardhmja e tij qëndron në Real Madrid. “Dua të rri këtu, e dua këtë klub.” Ronaldo...

Reagimi i papritur i presidentit të UFC pas kaosit: Khabib mund ta humbasë titullin

Vetëm pak orë pas triumfit në oktagonin e "T-Mobile" në Las Vegas, kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov, mund të humbasë...

Bodybilderi 26 vjeçar nga Presheva Valdrin Sahiti , rrëfehet për portalin , SYRI.TV, ai...

Valdrin Sahiti Bodybilder nga Presheva , fitnesin e kam Hobi .. Bodybilderi 26 vjeçar nga Presheva Valdrin Sahiti , rrëfehet për portalin ton, SYRI.TV, ai...

Intervistë me bokserin nga Lugina, Seid Xhemaili

Syri.tv - Përshëndetje Seid Xhemaili mirë se na erdhe në intervistën për portalin e televizionit Syri Blue, mediumi i parë...

LUGINËS I DUHET NJË EKIP I FORTË DHE KUALITATIV I FUTBOLLIT

PRESHEVA DHE BUJANOCI, dikur kishin ekipe futbolli dhe futbollistë shumë të talentuar. Presheva e kishte Klubin e njohur futbollistik "Hajduk", përveç që kishte lojtarë...

Lajmet e fundit

Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Sporti Shqiptar në Zvicër, emisioni i 16-të Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Cyrih

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj...

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur...

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...