Intervistë me bokserin nga Lugina, Seid Xhemaili

Syri.tv - Përshëndetje Seid Xhemaili mirë se na erdhe në intervistën për portalin e televizionit Syri Blue, mediumi i parë...

Bokseri Preshevar Edmond Xhelili flet nga Las Vegasi i Amerikës për portalin Syri.tv

Syri.tv: Të lutem na jep një biografi të shkurtër për portalin Syri.tv.Kush është Edmondi ? Edmond Xhelili : Unë...

Bayern Munich uron në shqip tifozët shqiptarë: Faleminderit [Foto]

Me rastin e fundit të vitit, për tifozët shqiptarë të Bayern Munich-ut, ka ardhur një urim special, nga vetë klubi gjerman. Në faqen zyrtare në...

Ky është 11 vjeçari kosovar që në një turne mposhti Serbinë, Greqinë e Rusinë...

Është vetëm 11 vjeçar, por Eni Latifi ka filluar të rendisë medaljet e arta nga sporti i karatesë në Gjermani. Djaloshi nga Gjilani, në katër...

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do t’ia kushtoje Milaim Ramës, futbollistit të parë shqiptar që ka...

Eros Grezda drejt Serie A

Mediat kroate e japin të ardhmen e Eros Grezdës drejt kampionatit italian. Mesfushori me tipare sulmuese i kombëtares shqiptare, Grezda, falë paraqitjeve pozitive që ka...

Emurllah Junuzi nga Rahovica e Preshevës për të dytën herë arrin vendin e parë...

Preshevari 16 vjecar , Emerllah Junuzi me prejardhje nga Rahovica e Preshevës por që jeton në Mels të Zvicrës , ai për herë të dytë...

Shqiptarët e Zvicrës me makina mahnitëse (FOTO)

Futbollistët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, i janë bashkuar kampit stërvitor të kombëtares së Zvicrës. Zvicderanët synojnë që të jenë sa më të gatshëm...

Kik Boksieri, Sazan Memedi është i ftuari i im i radhës, në emisionin e...

Bern, me 24 Shkurt 2020 Sazani për herë të parë flet për fillimet e tija...

Bëhet ‘nami’..! Kësaj skuadre do t’i takojë Ronaldo

Cristiano Ronaldo e ka bërë të qartë se e ardhmja e tij qëndron në Real Madrid. “Dua të rri këtu, e dua këtë klub.” Ronaldo...

Lajmet e fundit

Diar Selmani pjesë e shkollës së futbollit „FC Freienbach “ në Zvicër

Futbollisti shqiptar nga Kumanova DiarSelmani , i lindur në Janar të   vitit 2011 , në Zvicrës. Një djalë 9  vjeçar, nxënës...

Artistja shqiptare nga Franca AidaLlukaj pjesë e rubrikës Bardh e Zi e cila për...

Syri.tv: Përshëndetje enderuar Aida mirë se na erdhe në rubrikën bardh e Zi të jeni pjese e portalit Syri.tv ?

Kik-bokseri Emurllah Junuzi flet për sukseset e tij në rubrikën „Bardhe e Zi“ në...

Syri.tv: Përshëndetje Emurllah mirë se erdhe në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën të jeni pjesë e portalit Syri.tv?