Real Madrid-Mbappe, akord i pabesueshëm, shifra “sheikësh” në kontratë

Reali tentoi dhe në fund dështoi të transferoj Neymar në Madrid por “mbretërorët” as që kanë ndërmend të largohet duar bosh nga Parisi. Florentino...

Kosova mund sërish Shqipërinë, një tjetër talent zgjedh “Dardanët”

Ecuria spektakolare e kombëtares së Kosovës ka zbehur ndeshëm dyshimet e talenteve shqiptarë që luajnë në Europë. Tani peshorja e zgjedhjes mes përfaqësueses kosovare...

Roy Keane e kritikon ashpër Anglinë për paraqitjen kundër Kosovës

Legjenda e Manchester Unitedit dhe Anglisë, Roy Keane, e ka kritikuar paraqitjen e lojtarëve të Anglisë në fazën e mbrojtjes, gjatë fitores 5:3 kundër...

Shkodran Mustafi vlerësohet më lartë se Harry Maguire në FIFA 20

Tifozët e Manchester United janë tronditur të gjithë menjëherë pasi FIFA 20 publikoi ranglistën zyrtare të lojtarëve këtë javë. Ikona e Barcelonës, Lionel Messi është...

Atletico Madridi dërgon dy zyrtarë në Turqi për vëzhgimin e Vedat Muriqit

Atletico Madridi është klubi i fundit që ka shfaqur interesim për nënshkrimin me Vedat Muriqin. Sulmuesi i Kosovës është në formë të lartë dhe ka...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri...

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo...

Futbollistët e Kosovës mbërrijnë në Angli

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës kanë zbarkuar në Angli, për ta zhvilluar ndeshjen e nesërme kundër ‘Tre Luanëve’. Skuadra e Bernard Challandes luan nesër ndeshjen...

Vata: A e dini pse Kosova po e kalon me shpejtësi Shqipërinë?!

Sipas tij, kosovarët flasin pak dhe bëjnë punë të madhe. Kurse, në Shqipëri flasin shumë dhe bëjnë pak. Ai ka theksuar se Kosova ka...

Emurllah Junuzi nga Rahovica e Preshevës për të dytën herë arrin vendin e parë...

Preshevari 16 vjecar , Emerllah Junuzi me prejardhje nga Rahovica e Preshevës por që jeton në Mels të Zvicrës , ai për herë të dytë...

Zidane flet për situatën e Bale

Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin e ‘Los Blancos’ pasi nuk gjenin hapësirat e tyre...

Lajmet e fundit

Në Universitetin e Cyrihut: një fillim i mbarë për qindra studentë shqiptarë

Vetëm sonte mbi 120 studentë shqiptarë, ndër ta shumica femra ia mësynë vitit të ri akademik nga të cilët vetëm në vitin e parë...

Keshilla Mjeksore … Per ata qe zgjohen naten..

Për ata që ngrihen natën për të kontrolluar per ndonje zhurme ne shtepi , per te pire uje ose te urinojnë!! Nje keshille e...

“Jam Shqiptar” projekti që do t’u mundësojë fëmijëve shqiptarë në Diasporë të njohin Shqipërinë

Tashmë çdo fëmijë shqiptar që jeton në Diasporë do të ketë mundësinë ta njohë më mirë Shqipërinë falë projektit “Jam Shqiptar”. Një nismë kjo...