Për dhjetë vjet, qytetarët kanë paguar 280 milionë euro rrymë të pashpenzuar

Nga vitit 2012 e deri më tani konsumatorët në pjesë të tjera të vendit kanë paguar nga mbi 8 milionë euro për humbjet komerciale...

Arabia Saudite ndërton mega-qytetin me një sipërfaqe prej 26.500 kilometra katrorë, që do të...

Arabia Saudite planifikon të ndërtoj mega-qytetin, në të cilin do të investoj 500 miliardë dollarë nën patronazhin e princit Mohammed bin Salman, si pjesë...

Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, priti në Prishtinë, në takime të ndara atasheun e mbrojtjes së Shqipërisë, kolonel Ahmet Leka,...

Lajm i mirë për kosovarët: Gjermania hap shumë vende pune, ja si mund të...

Në tre muajt e parë të vitit 2017 punëdhënësit kërkojnë 1.064 milionë punëtorë, që është 9.000 më shumë se në tremujorin e fundit të...

Lajm i mirë: Bankat do ulin kamatat

Normat e interesit në kreditë që jepen nga sektori bankar do të vazhdojnë të ulen edhe më tej, pavarësisht se normat ekzistuese në Kosovë...

Dërgesat e parave nga mërgimtarët janë ‘infuzion’ për ekonominë e dobët

Për shtatë muaj në Kosovë nga diaspora erdhën 419.9 milionë euro. Këto të ardhura, më së shumti u sollën nëpërmjet agjencive për transferimin e mjeteve...

Rriten çmimet e bukës, rrymës dhe duhanit

Janë rritur çmimet e bukëve dhe rrymës në Kosovë krahasuar me një vit më parë, tregojnë statistikat e publikuara nga Agjencia e Statistikave të...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim përfaqësuesit...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e Shoqërive Aksionare të dala nga KEK-u, Ejup Reka nga...

Lajmet e fundit

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...

Britani: 393 viktima nga Covid-19 në një ditë, në total 1,801 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 393 viktima nga Covid-19 në Britaninë e Madhe. Ky është numri më...

Me shkas Tash që menduan se „Erdhi dita“, LDK ua prishi ëndërren, dhe jo...

Bolshevizmi historikisht paraqet një akt vandal, brutal kundër proceseve politike dhe vlerave shoqërore që përbëjnë individualitetin kombëtar dhe qenien historike të popullit...