Rrëfimi i kosovarit që merret me Bitcoin që nga 2010-ta

Bitcoin mund ta kishte bërë milioner Besfort Morinën nga Gjilani. Shtatori i vitit 2010 është koha kur Morina filloi të merret me Bitcoin. Ai...

Deputetët e Vetëvendosjes hynë në Kuvend me nënshkrimet e peticionit kundër demarkacionit

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), kanë hyrë në sallën e Kuvendit të Kosovës me nënshkrimet të cilat janë bërë para tri viteve nga koalicioni...

Një firmë në Malajzi merr certifikatë në përputhje me Sheriatin për kriptovalutën e saj

Firma HelloGold me bazë në Malajzi ka marrë një certifikatë në përputhje me Sheriatin për kriptovalutën e saj prej ari dhe planifikon të lansojë...

MBPZHR-ja dhe USAID me projekte të përbashkëta për zhvillimin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka pritur në një takim drejtorin e USAID për Kosovë, James Hope, me të cilin...

Irani do ta rrisë prodhimin e naftës

Kabineti irakian ka miratuar më 1 prill një plan për rritjen e prodhimit kombëtar të naftës së papërpunuar në 6.5 milionë fuçi për ditë...

Nga 24 marsi, Kosova pa kodin telefonik +381

Telekomi i Kosovës njofton opinionin publik se në zbatim të planit të migrimit të hartuar nga ARKEP për implementimin e kodit shtetëror +383, nga...

Kapen mbi gjysmë ton mish të prishur në këtë komunë të Kosovës

Inspektorati Komunal në Ferizaj në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka konfiskuar sot afro gjysmë toni mish dhe nënprodukte të tij të prishura. Fillimisht...

Rikalo: Prioritet rritja e kapaciteteve të kompanive që merren me kultivimin e produkteve pyjore...

Panairi Ndërkombëtar i Ushqimit Organik “Biofach”, i cili po mbahet në Nuremberg të Gjermanisë është një mundësi ideale që agrobizneset kosovare të promovojnë produktet...

FMN në alarm për shpenzimin e rezervave buxhetore

Shpenzimi i pakontrolluar i pjesës dërmuese të rezervave shtetërore për vetëm tre muaj nga Qeveria e Kosovës ka ngritur alarmimin e Fondit Monetar Ndërkombëtar...

Luhatja e çmimit të Bitcoin dekurajon ‘gërmuesit’

Bitcoin ka rënë në atë nivel ku nuk ka më përfitime për ta prodhuar. Sipas analistëve, rënia e madhe në vlerë e valutës ka bërë...

Lajmet e fundit

Gazeta zvicerane: Kjo ndodh vetëm në Kosovë, bëhet qeveria pa zgjedhje?!

Gjenevë, 29 maj -Gjykata Kushtetuese e Kosovës të enjten konfirmoi një dekret presidencial që pritet të rritë tensionet në vend. Derisa mediat...

Interesat e qytetarëve dhe demagogët!

Qëllimi i demagogjisë Albiniste është që të krijojë një lidhje, në mendjet e qytetarëve, midis vështirësive që përjeton vendi dhe qeverisë...

Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s’ka stërkopil...

E sheh djalosh? Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s'ka stërkopil që ma...