Kredi apo fajde…68 për qind kamatat

Qytetarët e Kosovës janë të zhytur deri në fyt në borxhe, fajde dhe kredi ku shumë nga ta kanë humbur gjithë pasurinë. Kjo dukuri...

MARRËVESHJA NDËRSHTETËRORE KOSOVË – ZVICËR NË ODËN E MËRGIMIT

Marrëveshja e Sigurimeve  Shoqërore Zvicër – Kosovë  hyn në fazën përfundimtare të ratifikimit dhe realizimit,  - na thotë Osman Osmani, Sekretar për migracion në...

Lajm i mirë për kosovarët: Gjermania hap shumë vende pune, ja si mund të...

Në tre muajt e parë të vitit 2017 punëdhënësit kërkojnë 1.064 milionë punëtorë, që është 9.000 më shumë se në tremujorin e fundit të...

Eurodeputetët kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Një grup eurodeputetësh iu kanë drejtuar me anë të një letre Qeverive të shteteve të Bashkimit Evropian ku kërkohet ndër të tjera edhe liberalizimi...

Kursi i këmbimit valutor, euro dhe dollari sot

Kursi zyrtar i këmbimit valutor më 9 mars 2019, sipas Bankës së Shqipërisë:

Si prodhohet suxhuku më i lirë se 1 euro

Anton Jupa, njëri nga importuesit e mishit ka folur për mishin dhe suxhukun e lirë. Ai ka thënë se suxhuku që del në treg...

Mbi 300 persona shkyçen nga Ujësjellësi Rajonal ‘Prishtina’

Kompania e Ujësjellësit Rajonal ‘Prishtina’, për dy muaj ka shkyçur rreth 300 konsumatorë në shtatë komunat e Kosova, derisa ka paralajmëruar se me shkyçje...

SHELL fillon operacionet e veta në Kosovë (FOTO)

8 pikat e para të derivateve të kompanisë globale energjetike SHELL në Kosovë janë tashmë të hapura për shitje. Ardhja e SHELL-it është një...

AKP do të shes 123 asete të tjera

Agjencia Kosovare e Privatizimit sot zyrtarisht ka shpallur shitjen e aseteve përmes likuidimit nr.38, ku janë përfshirë 123 asete, të cilat do të privatizohen...

Nuk votohet Projektligji që mundëson blerjen e veturave më të vjetra se 10 vite

Komisioni për Buxhet dhe Financa me shumicë votash kanë votuar kundër lejimit të importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet. Gjatë shqyrtimit të...

Lajmet e fundit

Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Sporti Shqiptar në Zvicër, emisioni i 16-të Bashkëbisedim nëpërmjet video lidhjes/Skype me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Cyrih

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj...

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur...

Pirateria Televizive: AKEP bllokon Nimi TV dhe 16 faqe të tjera interneti pirate

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në një shkresë të dërguar ditën e sotme pranë ofruesëve të shërbimeve elektronike në internet, i...