SPORTISTI PRESHEVAR MENSUR HYSENI TREGON PËR SUKSESET E TIJA NË RUBRIKËN BARDH E ZI...

SYRI.TV : Përshendetje Mensur , mirë se na erdhët në rubrikën Bardhe e Zi të portalit Syri.tv nga Mërgata,  uroj të jeni mir ?Mentor Hyseni: Përshëndetje...

Armend Aliu, kryetari i partisë më të re të krijuar në Luginë, Alternativa Demokratike...

Armend Aliu, politikani die kryetari i partisë më të re të krijuar në Luginë, Alternativa Demokratike Shqiptare, pjesë e rubrikës "Bardh e Zi" flet për...

MËRGIMTARI NGA ZVICRA ARBEN MEHMETI PËR SHKAK TË TESTIT NEGATIV NUK LEJOHET TË HYJ...

Një automjet dhe një ambulancë e improvizuar për testim janë të pranishëm në aeroportin e Shkupit çdo ditë kur janë të planifikuara...

Politikania nga Presheva Ardita Sinani pjesë e rubrikës » Bardh e Zi» e...

SYRI.TV: Përshëndetje e nderuara znj. Ardita Sinani, mirë se na erdhët në rubrikën Bardh e Zi në portalit Syri.tv nga Mërgata?

Luftëtari i lirisë i zhgënjyer me rrjedhat e pas luftës në Kosovë

Nik Frroku është i zhgënjyer sipas postimit të tije në FB duke e humbur besimin ne qeverisjen e pas luftës.

Tirana dhe Prishtina zyrtare do të duhej ndërruar diskursin politik!?

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Dallimet në mesë të partive në Kosovë për qëndrimin ndaj Medvegjës, Bujanocit dhe Preshevës qëndrimi që mban...

Ndahemi nga një vit i vështirë, me shpresë për vitin e ri 2021

Pas Zelandës së Re, Australia përshëndeti Vitin e Ri 2021, me një spektakël fishekzjarresh mbi Shtëpinë e Operas në Sidnej. Por si...

Krejt çka dihet për vrasjen e katërfishtë në Pozhoran të Vitisë

Një ngjarje tragjike ka shokuar vendin mbrëmjen e sotme, ku një burrë vrau gruan dhe dy djemtë e tij, e më pas...

Kosova dhe Turqia zotohen për bashkëpunim në ekonomi dhe mbrojtje

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu gjatë konferencës për...

Valon Murati: Sovraniteti i Kosovës kalon përmes Luginës së Preshevës

Kryetari i Lëvizjes Për Bashkim Valon Murati, edhe një herë ka ripërsëritur se Lugina e Preshevës do të duhej t’i bashkohej Kosovës...

Lajmet e fundit

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...