Abrashi harron letërnjoftimin

 - Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës Arban Abrashi ka ardhur në orën e paraparë që të votojë por ka harruar që me vete...

Fotografim votash në Prizren

Kryeprokurori i Prizrenit Admir Shala tha se në Prizren janë evidentuar raste të fotografimit të votave. Kryeprokurori i Prizrenit Admir Shala tha për KALLXO.com se...

Moti për pesë ditë, nga nesër shi

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës ka bërë të ditur se nga dita e hënë deri të mërkurën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e...

Pamje nga pika kufitare Jarinje, ja si u çmontua mjeti shpërthyes i gjetur në...

Përmes pikës kufitare në Jarinje serbët kanë tentuar të fusin një autobus të dyshimtë, duke tentuar të prishin procesin zgjedhor të zgjedhjeve lokale. Mirëpo, ky...

Nuk ka rrymë në një qendër votimi në Hereq

Në qendrën e votimit në shkollën e Hereqit të Gjakovës nuk ka rrymë. Në një qendër votimi të vendosur në Shkollën “Dëshmorët e Hereqit” nuk...

Kandidatit për kryetar të Mitrovicës i thyhet zyrja, ja çka i vjedhin

Përmes një njoftimi dërguar mediave, vet kandidati i pavarur për kryetar të Komunës së Mitrovicës, Fisnik Gjinaj, ka bërë me dije se në orët...

Deklarohet KQZ: Deri në ora 15 pjesëmarrja e votuesve 29,19%

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), ka njoftuar se në bazës të dhënave të dërguara në mënyrë elektronike nga qendrat e votimit nga...

Analisti politik: Haradinaj fali 60 milionë euro, për fushatë elektorale dhe shkëmbim të votave

Analisti i çështjeve politike Ali Hertica, ka komentuar lidhur me vendimin e Qeverisë së Kosovës për faljen e borxheve për ambalanzhuesit e ujit. Në një...

Superoperacioni kundër mafias shqiptare, FBI dhe DEA sjellin provat, kush janë kokat e para

Tashmë prej ditësh një grup i gjerë agjentësh të policisë europiane dhe dy agjencive të rëndësishme ligjzbatuese amerikane, kanë mbërritur në Shqipëri për të...

E rëndë në Rusi: Vëllai vret vëllanë për një… grua!

Një krim pasioni ka ndodhur në një qytet të Rusisë, ku vëllai ka vrarë vëllanë jo për çështje pronash, siç ndodh Policia rusë arrestoi një...

Lajmet e fundit

Mjekja dhe epidemiologia Kozeta Miliku nga Kanada pjesë e rubrikës Bardhë e Zi e...

Syri.tv: Përshëndetje e nderuara Kozeta Miliku dhe mirë se vini në rubrikën "Bardhë e Zi" në portalin Syri.tv? Kozeta...

PROFESOR REXHEP KRYEZIU I NDERUAR NDËR BREZA NGA BREZNA E OPOJËS

           Abas Fejzullahi Katundi Brezne ndër breza ka edhe histori të bujshme dhe shumë...

Beteja e Loxhës është një krenari, e cila do të hyjë në histori me...

Në kujtim të 22 vjetorit të betejës së Loxhës Beteja e Logjës, ishte njëra prej veprimeve luftarake më profesionale...