VOTA E 103 VJEÇARES

Në komunën e Vushtrrisë, një e moshuar, e cila i ka hiq më pak se 103 vjet, ka hedhur votën e saj në zgjedhjet...

Kapet me kokainë, një i arrestuar në Gjakovë

Policia në Gjakovë ka arrestuar një të dyshuar pasi që tek i njëjti gjatë një kontrolle iu është gjet dhe konfiskuar 3 gramë substancë...

Arrestohet për kontrabandë të qumështit

Njësiti patrullues ka ndaluar veturën Ford Galaxy të cilën e drejtonte i dyshuari i nacionalitetit serb shtetas i Serbisë i cili po transportonte prodhime...

Foshnja që u kidnapua i kthehet nënës

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin i cili kishte marrë në mënyrë të kundërligjshme foshnjën. Policia njofton se foshnja i është kthyer nënës, ndërsa ...

Ia merr letërnjoftimin për të votuar

Një person ka raportuar në Polici, se i dyshuari i komunitetit ashkali, i ka marr letërnjoftimin me qëllim të votimit. Rasti ka ndodhur pasditen e...

Aplikimi për lotarinë amerikane vijon, por ambasada ka një tjetër njoftim të rëndësishëm

Community Solutions quhet programi që Ambasada Amerikane në Tiranë fton qytetarët të aplikojnë. Nëse jeni duke u përpjekur të ndryshoni komunitetin tuaj duke ngritur çështje...

Shqiptari gjendet i vdekur në bordin e anijes

Një shqiptar është gatur i vdekur mëngjesin e ditës së sotme në një anije që është ankoruar në Portin e Ankonës. Siç bëhet e ditur,...

Çfarë po ndodh me Shqipërinë, 20% më pak ujë

Nëse ka diçka që Shqipëria e ka me bollëk në raport me sipërfaqen territoriale që ka kjo është pjesa e burimeve ujore. Por përtej...

Hodhën kokainën në rezervuar, burg 3 shqiptarëve që furnizonin Londrën

Shpërndarësit e drogës e hodhën kokainën në një rezervuar pasi e kuptuan se ishin në vëzhgim. Por, zyrtarët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit e mblodhën...

Fletushka anti-VV nëpër banesa në Prishtinë

Disa fletushka me përmbajtje ironike, që bëjnë anti-fushatë për punën e Shpend Ahmetit, si Kryetar i Prishtinës për mandatin që shkoi, janë shpërndarë sot...

Lajmet e fundit

Mjekja dhe epidemiologia Kozeta Miliku nga Kanada pjesë e rubrikës Bardhë e Zi e...

Syri.tv: Përshëndetje e nderuara Kozeta Miliku dhe mirë se vini në rubrikën "Bardhë e Zi" në portalin Syri.tv? Kozeta...

PROFESOR REXHEP KRYEZIU I NDERUAR NDËR BREZA NGA BREZNA E OPOJËS

           Abas Fejzullahi Katundi Brezne ndër breza ka edhe histori të bujshme dhe shumë...

Beteja e Loxhës është një krenari, e cila do të hyjë në histori me...

Në kujtim të 22 vjetorit të betejës së Loxhës Beteja e Logjës, ishte njëra prej veprimeve luftarake më profesionale...