Ish-terroristja gjermane jeton në Shkup dhe shkruan libër për historinë e Ballkanit

Zilke Maer-Vit, ish-anëtare e organizatës teroriste 'Fraksioni i Armatës së Kuqe (RAF) e cila ka bërë një sërë vrasjesh në Gjermani mes viteve 1973-1995...

Skandal, Gold Ag voton, një komisionere e fotografon!

Në këtë ditë zgjedhjesh njerëz të shumë profesioneve i janë përkushtuar votimeve. E në këtë shumëllojshëmri profesionesh edhe këngëtarët e skenës kosovare nuk kanë neglizhuar...

Gjendet i vdekur një person në lagjen Dardania në Prishtinë

Ka humbur jetën një person në lagjen Dardania në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për Express zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e...

VOTA E 103 VJEÇARES

Në komunën e Vushtrrisë, një e moshuar, e cila i ka hiq më pak se 103 vjet, ka hedhur votën e saj në zgjedhjet...

Kapet me kokainë, një i arrestuar në Gjakovë

Policia në Gjakovë ka arrestuar një të dyshuar pasi që tek i njëjti gjatë një kontrolle iu është gjet dhe konfiskuar 3 gramë substancë...

Arrestohet për kontrabandë të qumështit

Njësiti patrullues ka ndaluar veturën Ford Galaxy të cilën e drejtonte i dyshuari i nacionalitetit serb shtetas i Serbisë i cili po transportonte prodhime...

Foshnja që u kidnapua i kthehet nënës

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin i cili kishte marrë në mënyrë të kundërligjshme foshnjën. Policia njofton se foshnja i është kthyer nënës, ndërsa ...

Ia merr letërnjoftimin për të votuar

Një person ka raportuar në Polici, se i dyshuari i komunitetit ashkali, i ka marr letërnjoftimin me qëllim të votimit. Rasti ka ndodhur pasditen e...

Aplikimi për lotarinë amerikane vijon, por ambasada ka një tjetër njoftim të rëndësishëm

Community Solutions quhet programi që Ambasada Amerikane në Tiranë fton qytetarët të aplikojnë. Nëse jeni duke u përpjekur të ndryshoni komunitetin tuaj duke ngritur çështje...

Shqiptari gjendet i vdekur në bordin e anijes

Një shqiptar është gatur i vdekur mëngjesin e ditës së sotme në një anije që është ankoruar në Portin e Ankonës. Siç bëhet e ditur,...

Lajmet e fundit

Gazeta zvicerane: Kjo ndodh vetëm në Kosovë, bëhet qeveria pa zgjedhje?!

Gjenevë, 29 maj -Gjykata Kushtetuese e Kosovës të enjten konfirmoi një dekret presidencial që pritet të rritë tensionet në vend. Derisa mediat...

Interesat e qytetarëve dhe demagogët!

Qëllimi i demagogjisë Albiniste është që të krijojë një lidhje, në mendjet e qytetarëve, midis vështirësive që përjeton vendi dhe qeverisë...

Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s’ka stërkopil...

E sheh djalosh? Hej djalosh, a erdhi mbramë verdikti! Çka thojshe ti? Jam kopil, e s'ka stërkopil që ma...