Stavileci ironizon me “jurishnikat”, thotë se LDK-ja mund të mbetet e dyta

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Blerand Stavileci, ka thënë se LDK-ja po e manipulojnë publikun, duke mos u përmendur votën partiake, me të cilën...

3 të vdekur, 1 i zhdukur nga moti i ligë në Bullgari

Bullgari Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është zhdukur si pasojë e shirave të rrebeshtë që goditen pjesët e ulëta të qytetit të...

Në rrobat e brendshme dhe çantë i fshehën mbi 260,000 euro /foto/

Doganierët në bashkëpunim me policinë në anën hyrëse të vendkalimit kufitar Gradina kanë tentuar bartjen e devizave të palajmëruara me vlerë prej 260,000 euro. Në...

Diplomati amerikan e nervozoi Vuçiqin kur i kërkoi që Serbia ta respektojë sovranitetin e...

Sipas medias serbe Novosti, pikërisht këto tema bënë që takimi ta zgjaste mbi një orë e gjysmë, dhe prologu i krejt kësaj ishte mesazhi...

Humb jetën një minator

Një minator ka humbur jetën gjatë punës në minierën e Bulqizës.Ngjarja ka ndodhur në zonën D të minierës. Mësohet se viktima është një person...

Detroiti humbi mjekun e përmendur Dr. Zef Lucaj

Të hënen e kaluar heret në mëngjez ra telefoni im celular. Dëgjova një zë të trishtuar. Kush është pyeta? Jam Marash Lucaj tha. Si kini njeh sot e...

Alarmi i analistit të CIA-s: Një sulm elektromagnetik nga Kim Jong-uni mund të mbysë...

Koreja e Veriut mund të vriste 90 për qind të amerikanëve përmes urisë, nëse ata godasin energjinë elektrike amerikane me një shpërthim elektromagnetik, pretendon...

Rusia vendos veton për rezolutën për armët kimike në Siri

Rusia vendosi sot veton për një projektrezolutë të paraqitur nga SHBA-të në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, që parashikon zgjatjen me një vit të...

Fevziu paralajmëron tërmet politik: Do dalin materiale të rënda, nuk do ketë qetësi

Gazetari Blendi Fevziu i ftuar në Forumet UET, ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentët, ku duke referuar çështjet e aktualitetit ka thënë se di...

Dueli për Prishtinën, Ahmeti e Abrashi presin mbështetje nga subjektet e tjera

Balotazhi me aleanca të rejaKushtet e Selim Pacollit Subjektet politike me numër më të vogël votash në zgjedhjet lokale në Komunën e Prishtinës, ende nuk...

Lajmet e fundit

MCC zhbllokon fondet për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Milenium Challenge Corporation (MCC) ka aktivizuar përsëri programin e saj në Kosovë. Në një komunikatë për media...

Reagim i Lobit Euroatlantik Shqiptar për Reciprocitetin

Lobi Euroatlantik Shqiptar, reagon me indinjatë ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për të hequr reciprocitetin ndaj Serbisë....

Më shumë se bukur e kalova në TV Syri në Zvicër

MË SHUMË SE BUKUR. - Më shumë se bukur e kalova në TV Syri ....kështu mu përgjigj i nderuari artist Bekim Ibrahimi, pasi unë...