Harrojeni zgjedhjet, kërcet dajaki mes simpatizantëv të PDK-së dhe AKR-së

Festa në Mitrovicë ka eskaluar në dhunë fizike mes sipmatizantëve të dy partive. Në Mitrovicë janë rrahur mes vete simpatizantë të PDK-së dhe AKR-së.Për këtë...

LDK fituese e zgjedhjeve, ja cilat parti shkojnë në balotazh nëpër komuna

Demokracia në veprim përmes një konference për media ka bërë të ditur rezultatet preliminare për të gjitha komunat e Kosovës. Në shumicën e komunave...

LAJMI I FUNDIT: Këto janë rezultatet për të gjitha komunat

Rrjeti i organizatave DnV ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale.Sipas kësaj organizate balotazh do të ketë në shumicën e komunave.Raundi i dytë nuk...

Ndiqni LIVE rezultatet e zgjedhjeve

Në të gjithë territorin e Kosovës janë mbyllur të gjitha vendvotimet.Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se dalja e votuesve në zgjedhje është 812...

PARTIA QË KA SHPALLUR FITOREN NË MITROVICË

Para selisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, tashmë janë mbledhur qytetarë të shumtë në përkrahje të kandidates të PDK-së, Valdete Idrizi. Ata janë...

PDK’ja konfirmohet si parti e parë në vend

Partia Demokratike e Kosovës është rikonfirmuar sot si parti e parë në Republikën e Kosovës, duke marrë besimin më të madh të qytetarëve në...

Horoskopi Ditor

Dashi 21.03-20.04 Jeni tip shumë i gjallë dhe jeni duke u kënaqur me aktivitet në prag të Krishtlindjeve. Organizoni ose shkoni në ndonjë festë. Nëse jeni...

Gjilani në balotazh: Përballje mes LDK’së dhe VV’së

Gjilani do të shkojë në balotazh. Sipas EXIT POLL-it të Klan Kosovës ku del se për njërin nga qytetet më të rëndësishme në Kosovë...

PDK doli e para në 3 komuna të mëdha, flet kreu i saj

Kreu u Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka dalë me një deklaratë pas mbylljes së të gjitha qendrave të votimit dhe pas publikimit...

Vetëvendosje pëson rënie, në balotazh vetëm në tri komuna të mëdha

Lëvizja Vetëvendosje kishte shënuar rritje të madhe në zgjedhjet nacionale duke dalë partia më e madhe në vend, por këtë nuk ka mundur ta...

Lajmet e fundit

Mërgimtarët ambasadorët më të denjë të Republikës së Kosovës

Shkruan: Florim Zeqa Ashtu çfarë ka qenë Ministria e Diasporës, e cila gjithnjë ka vepruar ndaras dhe në çakordim...

Shqiptarja Majlinda Sulejmani kandidate për parlamentin kantonal të St. Galenit, ...

Syri.tv: Kush është kandidatja shqiptare në Zvicër Majlinda Sulejmani?  Majlinda Sylejmani: Jam e lindur me 5. prill në...

KËNGËTARI I FOLKLORIT BURIMOR SHQIPTAR „MEMET PETROVCI“ – PJESË E RUBRIKËS „BARDHË E ZI...

Syri.tv: Përshëndetje inderuari Memet, mirë se erdhët në interistën javore, rubrikën tonë të re në portalin Syri.tv të cilën e kemi quajtur...