Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel

Çështja çame për herë të parë përflitet në Bruksel. Rruga që çoi në faktin për ta njohur si problematikë për t’u zgjidhur...

Klientët në 2 m distancë, personeli me maska dhe doreza… ja si do rikthehen...

Prej datës 18 maj do të fillojë hapja e bareve dhe restoranteve në Shqipëri. Portali qeveritar E-albania ka publikuar...

Sejdiu: Isa Mustafa Të Japë Dorëheqje, Po Ashtu Edhe Haziri, Veliu Dhe Sfarqa

Fatmir Sejdiu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Debat Plus ka thënë se Isa Mustafa duhet të shqyrtojë dorëheqjen nga kreu i...

Diaspora luftoi për shtet e jo për pushtet!

Shkruan: Florim ZEQA Pas injorimit dhe anashkalimit të mërgatës nga pushtetet e pas luftës, kohëve të fundit nga njerëz...

Ta ndjejmë afër njëri-tjetrin. Dedikuar shqiptarëve larg nga Kosova…

Arjeta Musliu Psikologe klinike Themeluese e qendres Ri-Jeta Kur je jashtë vendit tënd, mendja të rri...

VLLEZËRIT EMINI, KËNGËTARËT E MUZIKËS FOLKLORIKE NGA PRESHEVA PJESË E RUBRIKËS BARDH E ZI...

Përshëndetje Vëllezërit Emini! Mirë se erdhët në rubrikën javore Bardhë e Zi në portalin Syri.tv. Vëllezërit Emini : Përshëndetje për ty...

Masakra e Mejes është dëshmi akuzuese për gjenocidin e krimeve serbe në Kosovë.

Meja është vetëm njëra nga dhembjet e mëdha të popullit shqiptar. Sepse asgjë mangut për nga pesha e përmasa, pikëllimi e tmerri,...

Në Rusi, në tregun e zi, medikamenti kundër HIV-it po shitet si ilaç për...

Në Rusi, tashmë ka treg të zi të medikamenteve kundër HIV-it dhe ato po përdoren edhe për trajtimin e të sëmurëve me...

Gjermania ia dërgon faturën Kinës për dëmet që ka shkaktuar pandemia

Edhe Gjermania e ka tronditur Kinën, pasi i është bashkuar Britanisë së Madhe, Francës dhe SHBA-ve për kërkimin e llogarisë në raport...

Serbia po i shpopullon shqiptarët në Luginë të Preshevës në nivele alarmante

Gjatë vetëm katër viteve të fundit autoritetet serbe kanë fshirë mbi 4 mijë shqiptarë nga regjistri civilë në komunën e Medvegjes.

Lajmet e fundit

Mërgata është zemra e Kosovës dhe gjeneratori i zhvillimit ekonomik të atdheut tonë

Shukri Ymeri Lobi Euro Atlantik Shqiptar, me gëzim ka pranuar lajmet nga Banka Qendrore e Kosovës, që konfirmojnë...

Ata që janë në pushime në këto 29 vende, nga 6 korrik duhet të...

Pushime të mira dhe më pas karantinën në shtëpi: Nëse doni të shmangni këtë detyrim të ri nga e hëna, duhet të...

2 korriku i vitit 1990, është Dita e Republikës së idealistave të përpjekjeve të...

(Me rastin 30 vjetorit të shpalljës së Deklaratës kushtetuese të Pavarësisë së Kosovës, më 2 Korrik 1990) 2 korrik...