ZAGREB/ Mes tërmetit dhe koronavirusit, njerëzit braktisin spitalin e dëmtuar

Kroacia u godit nga të paktën tri goditje tërmeti, më e madhja me fuqi 5.3. Tërmeti u shënua pranë kryeqytetit Zagreb dhe...

Mesa duket vurisit famkeq dhe vdekjeprurës Covid19 tashmë i ka orët e numëruara

Në kohët kur gjysma e planetit është futur në karantinë për të luftuar me mos-përhapje virusin vdekje prurës “Covid19”, Administrata Amerikane e...

Ukshin Hoti: ” E e di fare mirë se sa sakrifikojnë amerikanët nëse nuk...

Nga: Bislim Elshani Fragmente të zgjedhura nga unë, Besim Elshani, mbi raportin amerikan me shqiptarët dhe anasjelltasNdoshta ju pëlqen!

‘Presidenti dhe PDK-ja janë të shqetësuar me punën e mirë të kryeministrit Kurti’

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dy ditë më parë kishte synim tjetër me anë të...

Trondit Pozitivisht Nanopatologu Italian- Mashtrimi I Madh Po Përgatitet Me COVID-19. Vaksina Mashtrim Kolosal!!

Stefano Montanari, nanopatolog nga Bolonja, është një nga personazhet që po tërheq vëmendje me deklaratat e tij në mediat italiane. Për të,...

Asnjë i infektuar për të dytën ditë radhazi në Kinë me koronavirus. 39 raste...

Asnjë i infektuar edhe sot në Kinë, duke bërë që e premtja të jetë dita e dytë në radhë, duke shënuar sërisht...

Dj Wizi nga Presheva rrëfen për sukseset dhe jetën e tij për herë të...

Syri.tv : Përshëndetje Dj Wizi mirë se erdhe në Rubrikën javore "Bardhë e Zi" në Portalin Syri.tv në Zvicër ?  DJ Wizi : Përshëndetje mirë se ju gjej...

Serbia formon karantin për koronavirus në fshatin Miratoc të Preshevës

Shtetasit serbë që kthehen në Serbi nga jashtë vendit, të cilët nuk kanë më vendbanim të përhershëm ose të përkohshëm në...

Kina po i kthehet normalitetit, nxënësit u kthehen mësimeve

Nxënësit e provincës Guizhou të Kinës, kanë filluar të kthehen në shkolla pas më shumë se një muaji pushim. Transmetuesi shtetëror ka...

Zyrtare: Të hënën nis në SHBA dhënia e vaksinës test te njerëzit për koronavirusin

Është zyrtare dhe më në fund realitet. Ditën e hënë vaksina e shumëpritur kundër koronavirusit do të nisë shpërndarjen te njerëz të...

Lajmet e fundit

Numri i vdekjeve të Corona Virusi vazhdon të rritet masivisht në Spanjë.

Numri i vdekjeve të koronës vazhdon të rritet masivisht në Spanjë. Autoritetet thanë të Shtunën se 832 njerëz kishin vdekur si rezultat...

Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës, tarifat janë mjet legjitim

Kongresisti Eliot Engel, kryesues i Komitetit për Marëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, e ka shprehur shqetësimin e tij rreth qasjes...

Divorcet përmes internetit po shpërthejnë në një pjesë të Zvicrës

Që nga fillimi i vitit, çiftet në vështirësi janë nxituar në shërbimet e një platforme në internet të divorcit. Efekt i drejtpërdrejtë...