Basha: Në 16 Mars e largojmë Edi Ramën dhe regjimin e tij!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka përmbyllur protestën e sotme qytetare duke iu drejtuar pjesëmarrësve me një fjalë nga selia e PD-së, ku theksoi:...

Ngatërresa e qëllimshme e dy UÇK-ve

Dihet botërisht se Shqipëria ka qenë ndër shtetet më diktatoriale dhe më të varfëra të botës. Por, megjithatë, ka qenë superfuqi propagandistike, lehaqene, siç...

Kosova me 1300 të sëmurë nga skleroza multiple

Me moton “ bashkë në luftë kundër sklerozës multiple”, sot është shënuar Dita Botërore e Sklerozës Multiple. Nexhmedin Shala, drejtor i Klinikës së Neurologjisë dhe...

Basha zbulon shpresën e vetme të Ramës për të mbajtur pushtetin, thirrje shqiptarëve t’ia...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka treguar sot se cila është shpresa e vetme e kryeministrit për të vazhduar të qëndrojë në pushtet dhe...

Gjenden pjesë të tjera të veturës së policëve të zhdukur`

Për sonte kanë përfunduar kërkimet për dy policët e zhdukur të shtunën në mbrëmje. Zëdhënësi i Policisë së rajonit të Ferizajt Agim Gashi ka...

Vuçiq uron për lindjen e djalit kryeministren serbe

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka uruar kryeministren e vendit të vet, Ana Bërnabiq, dhe partneren e saj Milica Gjurgjiq për lindjen e...

Përleshje e plagosje, 2 vëllezër në pranga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Kamzë. 3 vëllezër janë përleshur me një person tjetër, duke e lënë të plagosur...

Promovohet libri shkencor “Kultura Politike e Kosovës” nga autori Dr. Behar Haziri

Të premten më 12 janar 2018 në Qendrën Mediale të Kolegjit AAB, është promovuar libri “Kultura Politike e Kosovës” nga autori Dr. Behar Haziri. “Kultura...

Rexhep Selimi paralajmëron ndërhyrjen e Serbisë në seancën e sotme të Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, sot do të mblidhet për të vendosur për kërkesën e 42 deputetëve për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme në...

Frika speciale dhe lufta për kufirin

Siç nisi, viti 2017 po përmbyllet me lajm “bombë” për Gjykatën Speciale. Në këtë fundvit, liderët kryesorë institucionalë kanë bërë orvatje të shumta për ta...

Lajmet e fundit

Numri i vdekjeve të Corona Virusi vazhdon të rritet masivisht në Spanjë.

Numri i vdekjeve të koronës vazhdon të rritet masivisht në Spanjë. Autoritetet thanë të Shtunën se 832 njerëz kishin vdekur si rezultat...

Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës, tarifat janë mjet legjitim

Kongresisti Eliot Engel, kryesues i Komitetit për Marëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, e ka shprehur shqetësimin e tij rreth qasjes...

Divorcet përmes internetit po shpërthejnë në një pjesë të Zvicrës

Që nga fillimi i vitit, çiftet në vështirësi janë nxituar në shërbimet e një platforme në internet të divorcit. Efekt i drejtpërdrejtë...