Lajm i keq për Milaim Zekën, vjen vendimi i Gjykatës së Apelit

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit Milaim Zeka, kundër caktimit të masës se...

Dy vetura digjen e një dëmtohet në Mitrovicë

Dy vetura janë djegur dhe një është dëmtuar në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Këtë e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e...

Kosovarët të dytët, pas turqve, për pajisje me pasaportën gjermane

Në vitin 2016, turqit, me 2948 "të gjermanizuar" kanë qenë në krye të listës së të huajve që kanë fituar shtetësinë gjermane. Në vendin...

BE-ja do të regjistrojë të gjitha gjurmët, fotot dhe hyrje-daljet në zonën Shengen

Vendet evropiane të hapësirës Schengen do të pajisen me një sistem informatik të unifikuar për të përshpejtuar kontrollet në kufijtë e tyretë jashtëm dhe për...

VIDEO/ Përsëritet rasti i Beogradit, kësaj radhe droni ndodhet në…

Rasti i dronit në ndeshjen Serbi – Shqipëri, ku u shfaq flamuri i “Shqipërisë së Madhe”, është përsëritur edhe në një ndeshje të kampionatit...

Serbët ankohen te Hoyt Yee për moszbatimin e Marrëveshjes për Asociacionin

Përfaqësuesit politikë të serbëve në Kosovë, janë takuar sot me zëvendës-ndihmës sekretarin e SHBA-ve, Hoyt Brian Yee. Gjatë këtij takimi, serbët kanë shprehur shqetësimin se...

Rama: Nuk kam ofenduar gazetarët, thjesht opinion

“Po pse qenkan ofenduar gazetarët nga unë? Sipas tyre po edhe sipas të tjerësh, në kazanin mediatik e në atë politik, i paskam fyer...

Shpërthim i fuqishëm tritoli në një biznes

Një sasi e konsiderueshme tritoli ka shpërthyer pranë një biznesi në Burrel. Shpëthimi ka qenë tepër i fuqishëm duke shkatërruar dy makina në pronësi të...

Pacolli vendos kushte për Ahmetin e Abrashin

Garë e fortë për udhëheqje parashihet të zhvillohet në kryeqytet në mes dy kandidatëve Shpend Ahmeti dhe Arban Abrashi. Ish- kandidati i AKR-së për Prishtinën,...

Arrestohet vozitësi, shikoni çka i bëri Policisë së Kosovës

Një qytetar është arrestuar sot pasdite në Gjakovë për shkak se, sipas Policisë, ai nuk i ka zbatuar urdhrat e zyrtarëve policorë. Sipas pamjeve video...

Lajmet e fundit

MCC zhbllokon fondet për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Milenium Challenge Corporation (MCC) ka aktivizuar përsëri programin e saj në Kosovë. Në një komunikatë për media...

Reagim i Lobit Euroatlantik Shqiptar për Reciprocitetin

Lobi Euroatlantik Shqiptar, reagon me indinjatë ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për të hequr reciprocitetin ndaj Serbisë....

Më shumë se bukur e kalova në TV Syri në Zvicër

MË SHUMË SE BUKUR. - Më shumë se bukur e kalova në TV Syri ....kështu mu përgjigj i nderuari artist Bekim Ibrahimi, pasi unë...