Në Rusi, në tregun e zi, medikamenti kundër HIV-it po shitet si ilaç për...

Në Rusi, tashmë ka treg të zi të medikamenteve kundër HIV-it dhe ato po përdoren edhe për trajtimin e të sëmurëve me...

Gjermania ia dërgon faturën Kinës për dëmet që ka shkaktuar pandemia

Edhe Gjermania e ka tronditur Kinën, pasi i është bashkuar Britanisë së Madhe, Francës dhe SHBA-ve për kërkimin e llogarisë në raport...

Serbia po i shpopullon shqiptarët në Luginë të Preshevës në nivele alarmante

Gjatë vetëm katër viteve të fundit autoritetet serbe kanë fshirë mbi 4 mijë shqiptarë nga regjistri civilë në komunën e Medvegjes.

Komandant Salih Çekaj, ‘’Veterani’’ është simbol i trimërisë, urtësisë, sakrificës dhe paqes. Ai,është simbol...

Sot, bëhen 21 vjet nga rënia heroike e atdhetarit, intelektualit dhe Heroit të kombit, Salih Çekajt-Veterani. Janë 21 vjet të përjetësimit të...

Mbahet mbledhja e Komisionit të Përbashkët Shqipëri-Kosovë për Miratimin e Teksteve Mësimore për Diasporën

Mbahet mbledhja e Komisionit të Përbashkët Shqipëri-Kosovë për Miratimin e Teksteve Mësimore për Diasporën

Hyri për „birë të oxhakut“, mbet në krye t’konakut! ...

Florim Zeqa Prej ardhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së, kjo parti e fillon largimin...

Epidemiologia nga Beogradi: Presheva dhe Bujanoci pjesë e Kosovës (Video)

Në Serbi ka shkuar në 99 numri i të vdekurve nga COVID-19 të testuar gjithsej 26.227 persona. Për herë...

Nën kërcënimin e virusëve

Nga i pari, edhe pse i padukshëm, mund të mbrohemi nëse i zbatojmë si duhet masat, kurse nga i dyti, të...

Dy anëtarë të Kongresit pyesin administratën Amerikane: Pse nuk ka sanksione ndaj Serbisë?

Kongresmeni Eliot Engel, kryetar i komitetit të punëve të jashtme dhe Senatori Bob Menendez, Demokrat i rangut të lartë në të njëjtin...

NË 21 – VJETORIN E RËNIES SË POETIT, ARTISTIT, PIKTORIT, STRATEGUT, KOMANDANTIT, HEROIT TË...

Thyrja e kufirrit shqiptaro-shqiptar, ishte mesazhi i madh i shpresës së popullit shqiptar, e sidomos atij të shpërngulur nga trojet arbërore të...

Lajmet e fundit

MCC zhbllokon fondet për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Milenium Challenge Corporation (MCC) ka aktivizuar përsëri programin e saj në Kosovë. Në një komunikatë për media...

Reagim i Lobit Euroatlantik Shqiptar për Reciprocitetin

Lobi Euroatlantik Shqiptar, reagon me indinjatë ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për të hequr reciprocitetin ndaj Serbisë....

Më shumë se bukur e kalova në TV Syri në Zvicër

MË SHUMË SE BUKUR. - Më shumë se bukur e kalova në TV Syri ....kështu mu përgjigj i nderuari artist Bekim Ibrahimi, pasi unë...