Presheva solidarizohet me viktimat e tërmetit në Shqipëri

Pas termetit katastrofal që goditi Shqipërinë, ndihmat kanë filluar t♪7 nisen drejt vatrave të goditura nga të gjitha anët. Edhe në Komunën e Preshevës...

ODA E MËRGIMIT dhe TV SYRI HD

Në emër të Odës së Mërgimit ekipit realizues dhe në emrin tim, në cilësinë e autorit dhe moderatorit të sajë, shprehu keqardhjen e thellë...

Konfirmohet edhe vdekja e dy Gjilanasve në termetin e mbremshem ne Durrës

Pas kërkimeve nga ekipet e shpëtimit, nga gërmadhat e një hoteli në Durrës, është nxjerrë trupi i pajetë i 24-vjeçarit nga Kosova, Isa Abazit....

Kroacia nis helikopterët me skuadra të specializuara shpëtimi drejt Durrësit

Helikopterë me skuadra të specializuara shpëtimi drejt Durrësit ka nisur edhe Kroacia. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq, pas një...

Rita Ora: Dhurata më e mirë që mund t’ma bëni për ditëlindje është ta...

  Këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora është e shokuar me tërmetin në Shqipëri dhe vdekjen e 16 personave. Ajo tha se dhurata më e mirë...

NDIHMA E SHOQATËS NËNË TEREZA NË ZVICËR PËR SHQIPËRINË

Lucern, 26 nëntor 2019 Njoftim i Kryesisë së Shoqatës Nënë Tereza në Zvicër Të nderuar bashkatdhetarë, Shqipnia, NËNA jonë e përbashkët, që nga mëngjesi i ditës së...

Ekip nga Izraeli për të ndihmuar me situatën pas tërmetit në Shqipëri

Ekip nga Izraeli për të ndihmuar me situatën pas tërmetit në Shqipëri FM IMAGES 2019-11-26 FOTO&VIDEO Ekipeve nga vendet e Bashkimit Europian dhe ato të rajonit në ndihmë...

FRANCA NIS GRUPE SHPËTIMI NË DREJTIM TË SHQIPËRISË

Sot në mëngjes nga tërmeti i rënënë Shqipëri deri tani është konfirmuar zyrtarisht që kanë ndërruar jetë 15 përsona dhe qindra të tjerë kanë...

Joseph DioGuardi dhe Shirley Cloyes në Zvicër!

  Lidhja qytetare Shqiptare – Zvicerane e themeluar kohë më parë, në shenjë nderimi të veprës së ish kongersistit Amerikan Joseph DioGuardit dhe bashkëshortës së...

Denoncimi i rëndë: Drejtësia kosovare e kapur nga pushtetarët dhe nëntoka kriminale

“Sistemi i kalbur dhe i kapur nga nëntoka kriminale bashkë me pushtetarët e inkriminuar deri te kreu i shtetit, me ngritjen e aktakuzave te...

Lajmet e fundit

Rama paralajmëron sërish: Do më detyroni të ndërhyj për mbylljen e portaleve dhe kanalet...

Kryeministri Edi Rama pasi paralajmëroi sot gjatë mbledhjes së qeverisë mediat për transmetimin e lajmeve të rreme ose lajmet e panikut, ka vijuar me...

Derisa hotelet në Kosovë lëshohen falas, ato në Tiranë shtrenjtojnë çmimet për kosovarët

Në raste të fatkeqësive natyrore rritet solidariteti mes njerëzve. Madje përsëritet e ripërsëritet thënia “e mira kthehet vetëm me të mirë”. Në rastin e tërmetit që...

Presheva solidarizohet me viktimat e tërmetit në Shqipëri

Pas termetit katastrofal që goditi Shqipërinë, ndihmat kanë filluar t♪7 nisen drejt vatrave të goditura nga të gjitha anët. Edhe në Komunën e Preshevës...