COVID-19 “hap” qelitë në Shqipëri, dalin nga burgu i Burrelit 21 të burgosur

Në kuadër të masave të marra ndaj përhapjes së Covid-19 dhe zbatimit të aktit normativ për amnistinë e të burgosurve, ka nisur...

Kumanovarët me të drejtë të shqetësuar!

Bashkim Murtezi Masat e sotme të ndërmarra dhe gjithë ajo çka po ndodhë në vazhdimësi në Kumanovë, qytetarëve...

“Të Fortit E Krimit Të Organizuar”, E Rrëzuan Qeverinë E Kosovës T’i Shpëtojnë Pasuritë...

Hajrulla Tërnava Mos besimi ndaj Qeverisë Kurti nga ana e deputetëve, është dëshmia më...

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj...

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur...

Ky është personi i zhdukur nga fshati Geraj – Preshevë

Ditën e djeshme rtvpresheva.com raportoi se një qytetar nga rrethina e Preshevës raportohet se është zhdukur. Edhe pse rtvpresheva.com kishte informata të...

Banorët në Indi ngjiten në pemë për tu mbrojtur nga Covid 19

Nga: Besmira Pelushaj Duke mos pasur hapësirë në shtëpitë e tyre, disa banorët të Bengalit janë izoluar në një fshat...

Numri i vdekjeve të Corona Virusi vazhdon të rritet masivisht në Spanjë.

Numri i vdekjeve të koronës vazhdon të rritet masivisht në Spanjë. Autoritetet thanë të Shtunën se 832 njerëz kishin vdekur si rezultat...

Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës, tarifat janë mjet legjitim

Kongresisti Eliot Engel, kryesues i Komitetit për Marëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, e ka shprehur shqetësimin e tij rreth qasjes...

Shqipëria dërgon në Itali 30 mjekë e infermierë për t’i dalë në ndihmë ndaj...

Shqipëria do të dërgojë në Itali mjekë në përballje me pandeminë e koronavirusit. Në Rinas janë bërë gati për t’u nisur 10...

Kroacia dënon ish kryeministrin me nëntë vjet burg, ia konfiskon pasurinë tërë familjes së...

Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me nëntë vite...

Lajmet e fundit

Ku gjindet në moment Kosova Lindore? Në Sërbi 292 raste të reja me Coronavirus...

Në 24 orët e fundit në Serbi janë konfirmuar me koronavirus 292 raste të reja, ndërsa shtatë të sëmuar kanë vdekur, duke...

Saim Tahiraj: Paralajmëron luftë speciale kundër LDK-së!

Lufta politike në mesë të dy taborëve politike me ideologji të kundërta po ashpërsohet dita-ditës. Tabori bolshevik i udhëhequr nga ideologu i...

ZIA E MORTIT PANDEMIK DHE PUÇI BARBAR ...

RUSHIT RAMABAJA - Opinion ZIA E MORTIT PANDEMIK DHE PUÇI BARBARDy puçet e gjashtë mëkatet e Isa Mustafës dhe...