Pse ndryshojnë njerëzit? ( Psikologji )

Burgu i Zimbardos Në një mëngjes të vitit 1971 u arrestuan në Kaliforni dymbëdhjetë studentë nga policia lokale dhe u dërguan në një burg të...

Goditje e radhës nga QUINT’i: Refuzoni kriminelët në këto zgjedhje

Në një kumtesë për media, pesë ambasadorët e shteteve SHBA’së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës dhe Italisë, kanë bërë thirrje që zgjedhjet të jenë...

JETA CANAJ Perfaqesuese e Kompanis Marttini Projects ne Kosove, Maqedoni e Shqiperi

Syri.tv. Kush është Jeta Canaj ? -Jeta Canaj është një grua,nënë,vajzë e cila jeton në Prishtinë me tri vajzat e saja dhe punon e vepron...

Kush është Arlinda Prenaj

Arlinda Prenaj vajza nga Klina që do ta përfaqëson Kosovën, Miss Grand international në Venezuela. Syri.tv : Arlinda Prenaj një vajzë nga Klina po jeton në Gjermani...

ODA E MËRGIMIT – START I SUKSESSHËM

Rikthim i suksesshëm i emisionit Oda e Mërgimit në Tv Syri Blue.   Oda e Mërgimit u kthye suksesshëm në tv Syri Blue me emisionin e...

VAZHDON PUNA NË REALIZIMIN PROJEKTIT KTHETRA

Ndahen rolet, bëhen përgaditjet e fundit për fillimin e xhirimeve të serialit, telenoveles KTHETRA     Në studion e TV Syri Blue, të dielën ishin tubuar të...

Danger Signs on Marijuana Card You Should Be Aware Of

Danger Signs on Marijuana Card You Should Be Aware Of It's imperative that you understand that marijuana professionals will be able to...

Marijuana Card Options

Marijuana Card Options You might be qualified to get a medical bud today. Marijuana could possibly be utilized to control cataract and...

Estes Fundamentos por blogs para dinheiro | Criar Blog Gratis

Saiba como começar a blogar por dinheiro? Criar Um Blog Personalizado. Blogar é especialmente uma...

What the In-Crowd Won’t Tell You About Dissertation Writing Services

What the In-Crowd Won't Tell You About Dissertation Writing Services The Benefits of Dissertation Writing Services An nursing capstone job...

Lajmet e fundit

Kroacia dënon ish kryeministrin me nëntë vjet burg, ia konfiskon pasurinë tërë familjes së...

Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me nëntë vite...

Strategjia e habitshme e Suedisë kundër koronavirusit – Ndërkallje e 360 Gradë

Shumica e vendeve të Evropës janë izoluar tërësisht, në përrpjekje për të frenuar përhapjen e COVID-19, por krejt ndryshe po ndodh me...

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit...

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, e ka cilësuar të pafalshme veprimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, siç thotë ajo, për t’iu bashkuar lojës...