Nora Istrefi në darkë romantike me burrin e saj…Një vend i tillë ëndërr e...

Nora Istrefi është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo verën që shkoi ka realizuar dy projekte muzikore, njërën në bashkëpunim me bashkëshortin...

Ish ushtari i UÇK-së i shkruan letër Haradinajt: Në vitin 1998 të quanin Smajl,...

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirmitare të Kosovës, Shefki Munishi, përmes një letre publike të dërguar në “Bota sot”, i është drejtuar kryeministrit, Ramush Haradinaj. “Une...

Del edhe video që vërteton skandalin në Vetëvendosje

Kanë filluar të dalin në pah përplasjet brenda anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe pakënaqësitë që ata i kanë me njëri tjetrin. Siç duket raportet në...

Shorti i FA Kupës vë përballë Liverpoolin me Evertonin

Liverpool do të takohet me Evertonin në FA Kupë, duke dhuruar një spektakël qenë këtë raund të këtij kompeticioni. Djelmoshat e Jurgen Klopp do të...

Ja si dukeshin VIPAT SHQIPTAR kur ishin 18 vjeç dhe me flokë të palyer…(FOTO)

Luana Vjollca: Luana Vjollca është shndërruar prej kohësh në një bionde simpatike por ajo ka debutuar në skenat shqiptare si brune. Që prej kohës...

Enca pa grim?Nuk do ta njihni

Enca i kushton shumë rëndësi dukjes së saj dhe mund të themi që tërë kohën shfaqet me grimin e rënduar dhe efekte “Snap Chati”. Por...

Gështenjat, burim vitaminash dhe mineralesh për shëndetin

Gështenjat janë një ushqim veçanërisht ushqyes, i cili kur konsumohet në sasi normale, vetëm përfitime shëndetësore mund të na ofrojnë. Kaloritë që kanë janë të...

Rreziku i pa shmangshëm serb për Kosovën

Serbia i ikë përgjegjësisë për krimet në Kosovë, nëpërmjet dialogut të brendshëm Serbia, përmes dialogut të saj brendshëm për Kosovën, të iniciuar muaj më parë...

Lajmet e fundit

MCC zhbllokon fondet për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Milenium Challenge Corporation (MCC) ka aktivizuar përsëri programin e saj në Kosovë. Në një komunikatë për media...

Reagim i Lobit Euroatlantik Shqiptar për Reciprocitetin

Lobi Euroatlantik Shqiptar, reagon me indinjatë ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për të hequr reciprocitetin ndaj Serbisë....

Më shumë se bukur e kalova në TV Syri në Zvicër

MË SHUMË SE BUKUR. - Më shumë se bukur e kalova në TV Syri ....kështu mu përgjigj i nderuari artist Bekim Ibrahimi, pasi unë...