EMRUSH RAMADANI, ALIAS AGA-VULLNETARI I DY LUFTËRAVE TË FUNDIT SHQIPTARE QË ERDHI NGA EUROPA,...

Portret i një luftëtari që kurrë nuk rrahu gjoks mbi luftërat e tij Emrush Ramadani, alias Aga erdhi vullnetarë në UÇK nga Londra e Anglisë...

DËNIMET QË MUND T’IU SHQIPTOHEN NGA 1 JANARI 2018 NË REPUBLIKËN E KOSOVËS

DËNIMET QË MUND T’IU SHQIPTOHEN NGA 1 JANARI 2018 NË REPUBLIKËN E KOSOVËS Këto janë dënimet dhe llojet e tyre që mund të ndeshen shoferët...

Intervistë me Këshilltaren e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Austri znj. Dhurata Selimi...

Syri.tv: Dhurata mirë se vini në rubrikën javore "Bardhë e Zi" të portalit Syri.tv, portali i vetëm në mërgatë në gjuhën shqipe?  Dhurata Selimi: Falënderoj...

XHAMIA E FSHATIT GARE NË PRESHEVË TË MBROHET SI MONUMENT ME VLERA FETARE DHE...

Kjo është xhamia e fshatit Gare të Malësisë së Karadakut në Luginë të Preshevës, në të cilën gjyshi im Mulla Nuredin Xhemaili-Maxhera kishte shërbyer...

Dhurata Duka një këngëtare nga Shqipëria, Muzikën e adhuroj me Shpirtë.

Dhurata Duka një këngëtare nga Shqipëria  e cila me zërin e sajë menhankolik , po i çmendë publikun Shqiptar . Ajo tani sa po...

Nga ky vend luksoz nis dita për Xhensila Myrtezaj

Është njëra ndër këngëtaret më të bukura shqiptare. Bëhet fjalë për Xhensila Myrtezaj, e cila shquhet për pamjen e saj unike dhe thjeshtësinë që çdohere...

Ish ushtari i UÇK-së i shkruan letër Haradinajt: Në vitin 1998 të quanin Smajl,...

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirmitare të Kosovës, Shefki Munishi, përmes një letre publike të dërguar në “Bota sot”, i është drejtuar kryeministrit, Ramush Haradinaj. “Une...

HASHIM HAJDINI – DËSHMOR I KOMBIT FAMILJA HAJDINI NGA TUPALLA E MEDVEGJES LUFTOJ PËRHERË...

l HASHIM HAJDINI (1949 – 1999) Hashim Hajdini u lind më 5 korrik te vitit 1949 në Prishtine, në rrugën e Velushes. Ishte djali i vetëm...

Emisioni BLUE në kuader të TV Syri HD

Gazetari nga Presheva sjell emisioni më te ri në TV Syri HD "EMISIONI BLUE ". Gazetari dhe moderatori Preshevar Arben Mehmeti i cili jeton dhe...

Beteja e Rekës së Raincës në Luginë të Preshevës

Rainca Fronti për mbrojtjen e Kosovës Lindor- Më 17 dhjetor 1944, rreth 1000 burrave nën armë, të Malësisë së Karadakut dhe Bujanocit në Zarbincë, dhe...

Lajmet e fundit

MCC zhbllokon fondet për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Milenium Challenge Corporation (MCC) ka aktivizuar përsëri programin e saj në Kosovë. Në një komunikatë për media...

Reagim i Lobit Euroatlantik Shqiptar për Reciprocitetin

Lobi Euroatlantik Shqiptar, reagon me indinjatë ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për të hequr reciprocitetin ndaj Serbisë....

Më shumë se bukur e kalova në TV Syri në Zvicër

MË SHUMË SE BUKUR. - Më shumë se bukur e kalova në TV Syri ....kështu mu përgjigj i nderuari artist Bekim Ibrahimi, pasi unë...